Siirt Üniversitesi'nde yüksek lisans programı

Siirt Üniversitesi'nde yüksek lisans programı
Siirt Üniversitesi'nde yüksek lisans programı
- Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde Eylül ayında yüksek lisans programının açılacağını bildirdi.

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde Eylül ayında yüksek lisans programının açılacağını bildirdi.

Erman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda hızla büyüyen ve bölgede yıldızı parlayan üniversite konumuna gelen Siirt Üniversitesi'nin çalışmalarını hızla sürdürdüğünü söyledi.

Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans programını Eylül ayında açacaklarını dile getiren Erman, şöyle konuştu:

"2007 yılında faaliyete başlayan Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde Eylül ayından itibaren yüksek lisans programının açılması Yüksek Öğretim Kurumu ( YÖK ) Genel Kurulu tarafından uygun görüldü. Yüksek lisans eğitimi vermek için altyapı hazırlıkları daha önce tamamlandı. Eylül ayından itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimi başlayacak."

Erman, üniversitelerine batıdaki öğrencileri çekmek için Tıp, Diş Hekimliği ve Hukuk fakültelerinin kurulması için mücadele ettiğini, bu fakültelerden birinin kurulmasıyla Siirt'in ekonomisine de ciddi katkı sağlanacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  YÖK

  ,

  Yüksek Lisans

  ,

  eylül

  ,

  hukuk

  ,

  Lisans