Siirt Valisi Tutulmaz:

Siirt Valisi Tutulmaz:
Siirt Valisi Tutulmaz:
- ""İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Siirt, özellikle enerji, tarım ve hayvancılık ile turizm alanlarında cazibe merkezi haline gelecektir

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, "İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Siirt, özellikle enerji, tarım ve hayvancılık ile turizm alanlarında cazibe merkezi haline gelecektir" dedi.

Polisevinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Tutulmaz, 2014 yılın değerlendirerek, 2015 yılı yatırımlarına yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tutulmaz, 2014'te eğitim , sağlık, tarım, hayvancılık, enerji, ulaşım, kültür ve turizm alanlarında Siirt'te 277 proje gerçekleştirildiğini, bu projelere 202 milyon 262 bin liranın harcandığını söyledi.

Siirt için çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Tutulmaz, "Son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Siirt, özellikle enerji, tarım ve hayvancılık ile turizm alanlarında cazibe merkezi haline gelecektir" şeklinde konuştu.

Kardeşlik ve huzur ortamının gelişerek devam etmesi için önemli çalışmaların yapıldığına dikkat çeken Tutulmaz, şunları kaydetti:

"Devletimizin ve hükümetimizin göndermiş olduğu kaynakları verimli, etkin ve zamanında halkımıza hizmet olarak götürmeye çalışıyoruz. Önceliklerimizi iyi belirleyerek, halktan gelen talepleri de dikkate alarak bu hizmetleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Kamu kaynaklarını şeffaflık ilkesi içinde israf etmemeye özen gösteriyoruz."

Toplantıya, vali yardımcıları Gürbüz Saltaş, Bahadır Yörük, Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu ve İl Emniyet Müdürü Metin Özkan katıldı