Siirt Valisi Tutulmaz, Aile Destek Merkezini ziyaret etti

Siirt Valisi Tutulmaz, Aile Destek Merkezini ziyaret etti
Siirt Valisi Tutulmaz, Aile Destek Merkezini ziyaret etti
- Siirt Valisi Tutulmaz, Ulus Aile Destek Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Ulus Aile Destek Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Tutulmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Ulus Aile Destek Merkezince yürütülen, biçki-nakış, el sanatları, ev ekonomisi, Trikotaj, okuma salonları ve çocuk gelişim merkezlerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Ulus Aile Destek Merkezi bünyesinde yapılan çalışmalar ve yürütülen kurslar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Tutulmaz, buradaki atölyelerde çalışan kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, sıkıntılarını dinledi.

Daha sonra Merkez tarafından düzenlenen Aşure etkinliğine katılan Tutulmaz, burada etkinliğe katılan vatandaşlara ve kursiyerlere aşure dağıttı.

Etkinliği düzenleyen Ulus Aile Destek Merkezi çalışanlarına teşekkür eden Vali Tutulmaz, milli kültürdeki bu özel günlerin, toplumda hoşgörüyü, birlik ve beraberliği, barışı ve kardeşliği ön plana çıkardığını söyledi.

Daha sonra Merkez bünyesinde görev yapan 25 usta öğreticiye Tutulmaz ve diğer yetkililer tarafından teşekkür belgeleri verildi.

Tutulmaz, yaptığı açıklmada, Aile Destek Merkezinde bayanlara yönelik açılan kurslarda önemli fırsatlar sunulduğunu belirtti.

Vali Tutulmaz, "Bu merkezlere olan desteğimiz devam edecektir. Kurslara katılarak, büyük bir emek ve sabır gösteren tüm kursiyerlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Tutulmaz'ın ziyaret programına, Siirt İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Vali Yardımcıları, Ticaret Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu, AK Parti İl Başkanı Özgür Çalapkolu, kursiyerler ve davetliler katıldı.