Siirt Valisi Tutulmaz, korucularla bir araya geldi

Siirt Valisi Tutulmaz, korucularla bir araya geldi
Siirt Valisi Tutulmaz, korucularla bir araya geldi
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Pervari ilçesinde geçici köy korucularıyla bir araya geldi.Bir otelde düzenlenen toplantıya, Garnizon...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Pervari ilçesinde geçici köy korucularıyla bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Jandarma Komutanı Şenol Yeloğlu, Pervari Kaymakamı Murat Kahraman, Anadolu Köy Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu Başkanı Ziya Sözen ve çok sayıda korucu katıldı.

Vali Tutulmaz, yaptığı konuşmada, koruculuğun bir disiplin mesleği olduğunu ve devlet memurluğuna benzediğini söyledi.

Korucuların terör örgütü ve yandaşlarıyla birliği içinde olmaması gerektiğini ifade eden Vali Tutulmaz, "Bunu kabul edemeyiz, görmemezlikten gelemeyiz. Böyle bir davranış içinde olan arkadaşlarımız varsa, bu mesleği kısa süre içinde terk etmesi kendi yararlarınadır. Terör örgütüne destek olan bir korucuyu içimizde görmek istemiyoruz. Çünkü korucunun bir sorumluluğu vardır. Yerine getirmesi gerekir. Nasıl devlet memuru hukuka aykırı bir işlem yapıldığında gerekli cezai uygulama yapılıyorsa, korucu arkadaşlarımız içinde böyle bir davranış içinde bulunursa gerekli cezai işlem yapılıp, silahı elinden alınacaktır" dedi.

Vali Tutulmaz daha ilçedeki resmi kurumları ve hastanede tedavi gören hastaları ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldı.