Siirt Valisi Tutulmaz, Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti

Siirt Valisi Tutulmaz, Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti
Siirt Valisi Tutulmaz, Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti
- Siirt Valisi Tutulmaz: ''Çocuklarımızın, milli ve ahlaki değerlere bağlı, ülkemize, milletimize faydalı bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirilmesini hedefliyoruz. Biz de eğitimcilerimize ve öğrencilerimize iyi bir fiziki ortam hazırlama konusunda büyük bir gayret ve çalışma içindeyiz''

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, ''Çocuklarımızın, milli ve ahlaki değerlere bağlı, ülkemize, milletimize faydalı bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirilmesini hedefliyoruz. Biz de eğitimcilerimize ve öğrencilerimize iyi bir fiziki ortam hazırlama konusunda büyük bir gayret ve çalışma içindeyiz'' dedi.

Tutulmaz, Siirt İl Milli  Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, burada incelemelerde bulundu.

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile toplantı yapan Vali Tutulmaz, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde karşılaşılan sorunlar ve il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Siirt'te eğitim kalitesinin arttırılması ve sorunların çözümü için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurgulayan Tutulmaz, Siirt'in eğitimde bulunduğu noktadan daha ileriye taşınması gerektiğini kaydetti.

Vali Tutulmaz, eğitim camiasının fedakar temsilcileriyle sorunların çözüleceğine inandığını ifade ederek, ''Çocuklarımızın, milli ve ahlaki değerlere bağlı, ülkemize, milletimize faydalı bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirilmesini hedefliyoruz. Biz de eğitimcilerimize ve öğrencilerimize iyi bir fiziki ortam hazırlama konusunda büyük bir gayret ve çalışma içindeyiz'' dedi.

Toplantıda, milli eğitim yatırımlarının denetlenmesi, okul önlerinde emniyet tedbirlerinin alınması, yetiştirici kurslarının planlamalarının amaçlarına uygun şekilde yapılması ve takip edilmesi, öğrenci servislerinin denetimlerinin yapılması, özel öğretim kurumları ile ilgili denetleme mekanizmasının işletilmesi konuları da ele alındı.

Toplantıda, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Güldoğan da hazır bulundu.