Siirt Valisi Tutulmaz, Şirvan'da incelemelerde bulundu

Siirt Valisi Tutulmaz, Şirvan'da incelemelerde bulundu
Siirt Valisi Tutulmaz, Şirvan'da incelemelerde bulundu
- Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şirvan ilçesini ziyaret ederek, denetim ve incelemelerde bulundu.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şirvan ilçesini ziyaret ederek, denetim ve incelemelerde bulundu.

Şirvan Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Tutulmaz, Kaymakam Veysel Yüksel'den ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Tutulmaz, yapımı tamamlanmak üzere olan 16 derslikli Şirvan Anadolu Lisesi inşaat alanında denetimlerde bulundu.

Kaymakamı Yüksel ve firma yetkililerinden bilgi alan Tutulmaz, inşaat alanındaki denetimleri sırasında, okul inşaatında bazı eksiklikler ve işçilikten kaynaklanan sorunları tespit etmesi üzerine firma yetkililerini uyardı.

Vali Tutulmaz, yaptığı açıklamada, okulun inşaat çalışmalarının son aşamaya geldiğini, okulun en geç bir ay içerisinde tamamlanarak eğitime açılacağını, okulun tamamlanmasıyla birlikte eğitimdeki önemli bir ihtiyacın giderilmiş olacağını belirtti.

Tutulmaz, Afacanlar Ana Okulu, Çok Amaçlı Toplum Merkezi ve Şirvan Anadolu Teknik ve Mesleki Lisesini ziyaret ederek, incelemelerini sürdürdü.

Afacanlar Anaokulunda öğrencilere çeşitli hediyeler veren Siirt Valisi Tutulmaz, daha sonra Çok Amaçlı Toplum Merkezi'ne geçerek, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Dikiş kursunda üretilen ürünleri inceleyen ve kursiyerlerle görüşen Tutulmaz, bayanların bu tür kurslara yönlendirilmelerini istedi.

Şirvan Anadolu Teknik ve Mesleki Lisesini ziyaret eden Tutulmaz, burada öğrencilerle yemekte bir araya geldi.

Vali Tutulmaz, okula çeşitli sebeplerle ara veren öğrencilerin tekrar eğitim kurumlarıyla buluşmalarını sağlamak ve eğitime kazandırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay ve diğer yetkililere talimat vererek, öğrenci veli ziyaretlerine ağırlık vermelerini istedi.

Tutulmaz, çocuklarını okula göndermeleri için velileri ziyaret edip ikna edecek heyetlerin oluşturulması talimatını vererek, yapılacak ziyaretlere rağmen çocuklarını okula göndermeyen veliler hakkında da yasal işlem yapılmasını istedi.

Buradan ayrılan Vali Tutulmaz, Şirvan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Şirvan Emniyet Amirliği'ni ziyaret ederek, ilçenin güvenlik ve asayişi ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.