Siirt Valisi Tutulmaz, Tillo'daki mesire alanı projesini inceledi

Siirt Valisi Tutulmaz, Tillo'daki mesire alanı projesini inceledi
Siirt Valisi Tutulmaz, Tillo'daki mesire alanı projesini inceledi
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Tillo ilçesinde yapılması planlanan yeni mesire alanı projesini inceledi.Tillo kalesinin alt tarafındaki...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Tillo ilçesinde yapılması planlanan yeni mesire alanı projesini inceledi.

Tillo kalesinin alt tarafındaki alan ile Kirazlık Barajlarının alt kısmındaki bölgede yapılması planlanan Mesire Alanı Projesi'ni inceleyene Vali Tutulmaz'a, Tillo Kaymakamı Yunus Koç ve Orman İşletme Müdürü Mehmet Ali Dedeoğlu'ndan bilgi aldı

Orman İşletme Müdürü Dedeoğlu, Orman Bakanlığı tarafından finanse edilecek yeni mesire alanları için uygun alanları tespit etmeye çalıştıklarını söyledi.

Orman İşletme Müdürlüğü olarak iki proje üzerinde çalıştıklarını ifade eden Dedeoğlu, "Birinci projemiz Botan vadisinde halka açık mesire ve Piknik alanlarını oluşturmak, ikinci projemiz ise gelir getirici tür adı altında İlimiz Merkez Meydandere köyünde 280 dönüm arazi üzerinde 35 bin adet Fıstık fidanının toprakla buluşturarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Projenin gerçekleştirilmesi için çalışmaların hızla devam ettirilmesi gerektiğini belirten Vali Tutulmaz ise binlerce öyküye konu olan eşsiz Botan vadisini yeni mesire alanıyla turizme kazandırmayı hedeflediklerini dile getirdi.


    ETİKETLER:

    Proje

    ,

    orman