Siirt Valisi Tutulmaz'dan AA'ya ziyaret

Siirt Valisi Tutulmaz'dan AA'ya ziyaret
Siirt Valisi Tutulmaz'dan AA'ya ziyaret
- Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Anadolu Ajansı (AA) Siirt bürosunu ziyaret etti.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Anadolu Ajansı (AA) Siirt bürosunu ziyaret etti.

Ziyarette, AA Siirt bürosu çalışanlarıyla bir süre sohbet eden Tutulmaz, AA'nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini, AA'nın milli bir kurum olduğunu ve çok önemli çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Anadolu Ajansı'nın yaptığı haberlerin doğruluğu ve niteliği açısından çok önemli ve toplumda rehberlik ettiğini ifade eden Tutulmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anadolu Ajansı'nın yaptığı, hiç tartışmasız çok önemli bir kamu hizmetidir. Doğru haber açısından AA'nın haberlerini yakından takip ediyorum. Titizliğiniz ve gayretinizi çok önemsiyoruz. Haberin doğru bir şekilde, doğru kaynaktan hemen verilmesi de çok önemlidir. Çünkü, bir haberin gizli kalmasına imkan yok. Beğenseniz de beğenmeseniz de haber bir şekilde piyasaya çıkacak. Ama doğru yerden çıkarsa, en azından tahrip edilmemiş ve daha gerçekçi oluyor. Ayrıca AA'nın dünyada hızla gelişen konjektüre ayak uydurarak 11 farklı dilden yayın yapması Türkiye açısından gurur vericidir. Bugün milli ajansımızı dünyanın ilk 10 ajansı içerisinde görmek çok güzel bir duygudur."

Tutulmaz'a, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Uras da eşlik etti.