Siirt Valisi Tutulmaz'ın 10 Kasım mesajı

Siirt Valisi Tutulmaz'ın 10 Kasım mesajı
Siirt Valisi Tutulmaz'ın 10 Kasım mesajı
- Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Tutulmaz, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde, minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

Büyük önder Atatürk, yok edilmek istenen Milletimizi ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etti" ifadesini kullanan Tutulmaz, mesajında şunları kaydetti:

"Türkiye'nin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması için en büyük atılımların öncüsü olan ve ülkemizin barış ve huzur içinde gelişmesine ve ilerlemesine yön veren büyük önder Atatürk'ün aydınlattığı ve çizdiği yol, her zaman hedefimiz olacaktır. Eserlerini ve davasını korumak ve yükseltmek en büyük idealimiz olacaktır. Milletçe elde ettiğimiz zaferlerimiz ve manevi değerlerimizden güç alarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, cumhuriyetimizin laik, demokratik, sosyal hukuk devleti nitelikleri doğrultusunda daha da ilerliye taşımak için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum."