Siirt'e bin 400 kişilik öğrenci yurdu

Siirt'e bin 400 kişilik öğrenci yurdu
Siirt'e bin 400 kişilik öğrenci yurdu
- Diyarbakır Yurtkur Bölge Müdür Vekili Metin Yılmaz, Siirt'e inşa edilecek bin 400 öğrenci kapasiteli yeni yurt için ön protokolün imzalandığını açıkladı.

SİİRT (AA) - Diyarbakır Yurtkur Bölge Müdür Vekili Metin Yılmaz, Siirt'e inşa edilecek bin 400 öğrenci kapasiteli yeni yurt için ön protokolün imzalandığını açıkladı.

Yılmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve Üniversite Genel Sekreteri Adnan Memduhoğlu'nu ziyaret ederek yapılması planlanan bin 400 kişilik yurt ile kiralanması düşünülen yerlerle ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

Heyet daha sonra Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret ederek, yapılması planlanan yurt ve kiralanması düşünülen yerle ilgili bilgi verdi.

Yapılacak yeni yurt için bilgi veren Metin Yılmaz, imzalanan ön protokole göre yeni öğrenci yurdunun 1 yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bin 400 kişilik yeni yurdun inşa edileceği arazi üniversiteye yakın Kezer'de olacak. 15 yıllık ön protokolle kiralanan yeni yurt en geç 1 yıl içerisinde tamamlanmış olacak. İnşaat çalışmaları ise Siirt Belediyesi'nden ruhsat işlemlerinin tamamlanmasıyla başlayacak."


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  İnşaat

  ,

  Öğrenci