Siirtli genç kızlar Konya'yı gezdi

Siirtli genç kızlar Konya'yı gezdi
Siirtli genç kızlar Konya'yı gezdi
- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve 81 ilde düzenlenen "Şehirler ve Kültürler Projesi" kapsamında Siirt'ten 40 genç kız Konya gezisine katıldı.

SİİRT (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve 81 ilde düzenlenen "Şehirler ve Kültürler Projesi"  kapsamında Siirt'ten 40 genç kız Konya gezisine katıldı.

Konya'nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulan gençlere yönelik düzenlenen tarihi ve kültürel alanda hareketlilik faaliyetlerinin yanı sıra, KYK yurtlarında yapılan programlarla madde bağımlılığı teması işlendi ve Hz Mevlana gençlere tanıtıldı.

Proje hakkında açıklamada bulunan Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüssam Olğaç, Şehirler ve Kültürler Projesi ile gençlerin gezerek bilgi birikimi elde etmeleri, iletişim gücünü geliştirmeleri ve gönüllülük bilincini kazanmalarının amaçlandığını söyledi.

Olğaç, geziye katılan gençlerin farklı illerden gelen gençlerle, birbirlerini tanıma imkanı bulduğunu, yeni dostluklar edindiklerini ifade etti.

Proje ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Siirt Gençlik Merkezi tarafından farklı tarihlerde toplamda 240 genç Çanakkale, Eskişehir ve Konya illerine gönderilecek.