Siirtli gençlerden örnek davranış

Siirtli gençlerden örnek davranış
Siirtli gençlerden örnek davranış
SİİRT (AA) - Siirtli gençler, yaz tatillerini anaokulu duvarlarını boyayarak geçiriyor.Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllüleri ve Siirt Üniversitesi...

SİİRT (AA) - Siirtli gençler, yaz tatillerini anaokulu duvarlarını boyayarak geçiriyor.

Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllüleri ve Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu üyesi öğrenciler, 176 öğrencinin eğitim gördüğü Nurcan Olgaç Anaokulu'nun sınıf duvarlarını eğitici çizgi film karakterleri ve doğa resimleriyle boyadı.

Siirt Gençlik ve Kültür Evi Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Evin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, minik öğrencilerin okula olan ilgisini artırmak amacıyla arkadaşlarıyla birlikte böyle bir çalışma düzenlediklerini söyledi.

Öğrencilerin daha dikkat çekici sınıflarda eğitim göreceklerini ifade eden Evin, "Bugüne kadar arkadaşlarımızla birlikte birçok köy okuluna yardım eli uzatmaya çalıştık. Bu sefer de yaz tatilini fırsat bilerek ilimiz merkezinde bulunan bir anaokulunda çalışmalarımızı sürdürdük. İkili eğitim yapan ve 3 dersliği bulunan bu anaokulumuzun sınıf duvarlarını çocukların çok sevdiği çizgi film karakterlerinin içinde bulunduğu resimlerle birlikte doğa resimleri ile boyadık. Okullar açılınca, bu anaokulumuzu bu sefer ziyaret için gelerek minik öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz" dedi.

Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu Başkanı İbrahim Çakır ise, okulun sınıf duvarlarını çizim ve boyama tekniği ile göze hoş gelen bir konuma getirdiklerini kaydetti.

Çakır, okullara ve öğrencilere yönelik çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Fırsat

  ,

  Köy

  ,

  doğa

  ,

  film

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  yönetim