Siirtli kardeşlerden anlamlı davranış

Siirtli kardeşlerden anlamlı davranış
Siirtli kardeşlerden anlamlı davranış
- Siirt'te 4 kardeş, yetimlere ulaştırılmak üzere kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını İHH Siirt Şubesi'ne teslim etti.

SİİRT (AA) - Siirt'te 4 kardeş, yetimlere ulaştırılmak üzere kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Siirt Şubesi'ne teslim etti.

İlkokul öğrencisi 13 yaşındaki Tuğba Çiçek ile 3 kardeşi, İHH'nın yetimlere yönelik başlattığı kampanyalara destek olmak amacıyla ortak kullandıkları ve harçlıklarını koydukları kumbarayı İHH Siirt Şube Yöneticisi İbrahim Ay'a verdi.

Ay, yaptığı açıklamada, 4 kardeşin yetimlere yönelik küçük ama çok anlamlı bir davranışta bulunduklarını ve bunun herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

Kumbaradaki parayı sayıp makbuza işleyeceklerini belirten Ay, "Bu makbuzu da bu 4 kardeşimizin babalarına teslim edeceğiz. Kumbaradan çıkacak parayı da yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermek için kullanacağız.  Zaman zaman harçlıklarını toplayıp bize teslim eden çocuklarımız oluyor. Bu hareket, bizleri hem sevindiriyor hem duygulandırıyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Tuğba Çiçek ise, kardeşleriyle birlikte yetim çocuklar için kumbaralarında para biriktirmeye devam ettiklerini kaydetti.