Siirt'te 18 uzman doktor atandı

Siirt'te 18 uzman doktor atandı
Siirt'te 18 uzman doktor atandı
- AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Siirt'te ve ilçelerde görev yapmak üzere 18 uzman doktorun atamasının yapıldığını bildirdi.

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Siirt'te ve ilçelerde görev yapmak üzere 18 uzman doktorun atamasının yapıldığını bildirdi.

Çalapkulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yapılan Anjiyo Ünitesinin, ataması yapılan doktorlarla beraber en geç iki aya kadar hizmet vermeye başlayacağının söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Siirt merkez ve ilçelerindeki sağlık kurumlarına 18 uzman doktor ve aralarında Tıbbi Onkoloji doktorunun atandığını belirten Çalapkulu şöyle konuştu:

"Yaklaşık 3 ay önce açılan kemoterapi bölümünün eksiği olan Tıbbi Onkoloji Doktorunun atanmasıyla beraber kanser tedavisi gören hastaların artık rahat bir şekilde tedavilerini gerçekleştirecekler. Yeni atanan doktorlarla vatandaşa daha iyi sağlık hizmeti verilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından ilimiz merkez, Baykan,  Eruh, Kurtalan ilçelerinde görevlendirilmek üzere 18 Uzman doktor atandığını ve Siirt Devlet Hastanesi bünyesinde kurulma çalışmaları devam eden Anjiyo Ünitesinin en geç iki aya kadar hizmet vermeye başlayacak."

Siirt'te artık çok önemli ameliyatlar başarılı bir şekilde yapıldığını belirten Çalapkulu, AK Parti hükümeti döneminde sağlıkta olduğu gibi her alanda kalkınmaların olduğunu kaydetti.