Siirt'te 2 yeni PTT Şubesi açıldı

Siirt'te 2 yeni PTT Şubesi açıldı
Siirt'te 2 yeni PTT Şubesi açıldı
SİİRT (AA) - PTT Siirt Başmüdürü Abbas Akdeniz, kentte 2 yeni PTT Şubesi açıldığını bildirdi.Akdeniz, yaptığı açıklamada, Siirt Üniversitesi (SİÜ)...

SİİRT (AA) - PTT Siirt Başmüdürü Abbas Akdeniz , kentte 2 yeni PTT Şubesi açıldığını bildirdi.

Akdeniz, yaptığı açıklamada, Siirt Üniversitesi (SİÜ) Kezer Yerleşkesi ve 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda açılan şubelerin  hizmet vermeye başladığını söyledi.

Hizmeti vatandaşın ayağına götürme gayreti içinde olduklarını anlatan Akdeniz, şöyle konuştu:

"Hem il merkezimizde hem de ilçelerimizde yeni şubeler açmak ve yenilemek amacıyla başlattığımız çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalarımız kapsamında il merkezimizden 8 kilometre uzaklıktaki SİÜ Kezer Yerleşkesi'nde yeni bir PTT Şubesi açarak buradaki öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelin hizmetine sunduk. Bunun yanında Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda da yeni bir şube açarak burada hizmet vermeye başladık. Merkez şubemizde yapılan tüm işlemlerimiz bu şubelerimizde de gerçekleştirilecek."

Sahte mail uyarısı

Başmüdür Akdeniz, bazı vatandaşların mail adreslerine PTT tarafından gönderilmiş gibi görünen sahte mail tespit ettiklerini belirterek, vatandaşların mağdur duruma düşmemeleri için dikkatli olmalarını istedi.

PTT'den hiçbir şekilde bu tür mailler gönderilmediğine dikkati çeken Akdeniz, "Söz konusu maillerde bulunan linklere tıklandığında kurumumuza ait gönderi takip sayfasının bir benzeri açılmakta olup 'Adres Değişiklik Formu'nun indirilmesi isteniyor. Dosyanın indirilmesi durumunda içerisinde bulunan virüs , kişinin bilgisayarına bulaşıyor ve bilgisayardaki veriler ulaşılamaz hale geliyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Virüs

  ,

  Mail

  ,

  hizmet