Siirt'te 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı

Siirt'te 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı
Siirt'te 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı
- Siirt Valisi Tutulmaz başkanlığında 2015 yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında 2015 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Tutulmaz, İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarının amacının ilde yapılan yatırımların masaya yatırılması, sorun ve darboğazların aşılması ve kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması olduğunu belirtti.

Tutulmaz, "Bu vesile ile içinde bulunduğumuz mevsim şartlarından azami derecede faydalanılarak çalışmaların hızlandırılması ve neticelendirilmesi büyük önem arz etmektedir" dedi.

Vali Tutulmaz, Siirt'te önemli yatırımları bulunan tüm yatırımcı kuruluşların yürüttükleri projelerde yaşanan aksaklıklara değinerek, sorunların hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesini istedi.

Daha sonra yatırımcı kurum yöneticileri, söz alarak yürüttükleri projeler hakkında kurul üyelerine bilgi verdi.

Siirt genelinde, 2015 Ekim ayı itibariyle 342 proje üzerinde çalışmalar yapılmış olup, 118'i tamamlanmış, 139'u devam etmekte, 35'i ihale aşamasında, diğerleri proje aşamasında.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Bahadır Yörük, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı il ve bölge kuruluşlarının müdürleri, bazı sivil tolum örgütlerinin temsilcileri katıldı.