Siirt'te "4006 Tübitak Bilim Fuarı" açıldı

Siirt'te "4006 Tübitak Bilim Fuarı" açıldı
Siirt'te "4006 Tübitak Bilim Fuarı" açıldı
SİİRT (AA) - Siirt'te TÜBİTAK desteğiyle Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı"...

SİİRT (AA) - Siirt'te TÜBİTAK desteğiyle Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı.

Fuarın açılışını Vali Mustafa Tutulmaz yaptı. Fuar hakkında katılımcıları bilgilendiren okul müdürü İdris Yolbaş, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında,  Türkiye 'de bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik çalışma yürüttüklerini belirtti.

Fuarda 40 projenin sergilendiğini ifade eden Yolbaş,"Öğrencilerimiz, kendi alanlarıyla ilgili yaptıkları projeleri beğeniye sundular. Bununla birlikte Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Arapça'da hazırladıkları şarkıları seslendirdiler. Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerimiz de hazırladıkları pandomim gösterisiyle 'kadınlara yönelik şiddete hayır' mesajını vermeye çalıştılar" dedi.

Stantları gezerek, öğrencilerden hazırladıkları projeler hakkında bilgi alan Vali Tutulmaz, projede emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.