Siirt'te 5 iş makinesinin kundaklanması

Siirt'te 5 iş makinesinin kundaklanması
Siirt'te 5 iş makinesinin kundaklanması
- Vali Tutulmaz: - "Olayın aydınlatılması amacıyla özel bir ekip oluşturuldu. Siirt'te son günlerde barış iklimine ve kardeşlik hukukuna yönelik tuzaklara ve hain saldırılara kesinlikle izin vermeyeceğiz"

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 5 makinesinin kundaklanmasına ilişkin, "Olayın aydınlatılması amacıyla özel bir ekip oluşturuldu. Siirt'te son günlerde barış iklimine ve kardeşlik hukukuna yönelik tuzaklara ve hain saldırılara kesinlikle izin vermeyeceğiz" dedi.

Vali Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ve İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu ile olayın gerçekleştiği özel inşaat firmasına ait şantiyeyi ziyaret ederek, yetkililerinden bilgi aldı.

Devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Tutulmaz, "milli servet" olarak değerlendirdikleri iş makinelerinin yakılmasından büyük bir üzüntü duyduklarını belirtti.

Tutulmaz, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü dile getirerek, "Bu olayın aydınlatılması amacıyla özel bir ekip oluşturuldu. Olay, en ince ayrıntısına kadar incelenerek, terör ve diğer boyutlarıyla araştırılıyor" dedi.

Bu kapsamda şantiyenin ve çevredeki iş yerlerinin  güvenlik kameralarının incelendiğini aktaran Tutulmaz, ilin huzur ve güvenliğine yönelik hiçbir hukuk dışı eyleme izin vermeyeceklerini kaydetti.

"Siirt'te son günlerde barış iklimine ve kardeşlik hukukuna yönelik tuzaklara ve hain saldırılara kesinlikle izin vermeyeceğiz" diyen Tutulmaz, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diledi.