Siirt'te 50 engeliye tekerlekli sandalye hediye edildi

Siirt'te 50 engeliye tekerlekli sandalye hediye edildi
Siirt'te 50 engeliye tekerlekli sandalye hediye edildi
SİİRT (AA) - Siirt'te 50 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi.Sancaklar Vakfı tarafından gönderilen tekerlekli sandalyeler,...

SİİRT (AA) - Siirt'te 50 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi.

Sancaklar Vakfı tarafından gönderilen tekerlekli sandalyeler, Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanlığınca tespit edilen engelli vatandaşlara teslim edilmesi için Siirt Valiliği bahçesinde tören düzenlendi.

Vali Mustafa Tutulmaz, törende yaptığı konuşmada, huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulması yolunun, engelli vatandaşların toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesiyle mümkün olabileceğini söyledi.

Engelli vatandaşlara gerekli kolaylığın sağlanması gerektiğini ifade eden Tutulmaz, "Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıcı ve sosyal hayata tam katılımlarının sağlanması amacıyla valilik olarak her engelli vatandaşlarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek oluyoruz. Engelli vatandaşlarımıza bugün bu anlamlı desteği sağlayan Sancaklar Vakfı ve Kızılay Siirt Şubesine teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi.

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, Kızılay çalışanları, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.