Siirt'te 500 öğrenciye giyim yardımı

Siirt'te 500 öğrenciye giyim yardımı
Siirt'te 500 öğrenciye giyim yardımı
SİİRT (AA) - Merkezi Siirt'te bulunan Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim Sen) tarafından 500 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.Tüm...

SİİRT (AA) - Merkezi Siirt'te bulunan Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim Sen) tarafından 500 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.

Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Selman Aksu, düzenlediği basın toplantısında, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlit Kandili nedeniyle yardıma muhtaç 500 öğrenciye giyim yardımı yaptıklarını söyledi.

Sendika bünyesinde oluşturulan komisyonun bir aylık çalışma neticesinde maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin tespit edildiğini belirten Aksu, hayırseverlerin yardımıyla toplanan giyeceklerin ihtiyaç sahiplerine teslim edildiğini kaydetti.

Aksu, ihtiyaç sahibi kişilerin rencide olmaması için dağıtım sırasında fotoğraf çektirmediklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Özellikle bölgemize göç başladığından beri göz ardı edilen yerli, yardıma muhtaç aileleri tespit etmeye çalıştık. Bununla beraber sığınmacı durumunda bulunan ve kendilerine herhangi bir yardımın ulaşmadığı tespitinde bulunduğumuz aileleri de göz ardı etmeden bu yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu yardımın özellikle Mevlit Kandili gibi çok önemli bir güne denk gelmesi bizim ve hayırseverler için ayrıca önem taşımaktadır. Sendika olarak bundan sonra da buna benzer yardımları yapmayı hedefliyoruz."


  ETİKETLER:

  Sendika

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Bilim

  ,

  göç

  ,

  eğitim