Siirt'te 8 ambulans

Siirt'te 8 ambulans
Siirt'te 8 ambulans
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt İl Sağlık Müdürlüğüne 8 yeni ambulans gönderileceğini bildirdi.Demirkıran, yaptığı...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt İl Sağlık Müdürlüğüne 8 yeni ambulans gönderileceğini bildirdi.

Demirkıran, yaptığı yazılı açıklamada, kentin ambulans ihtiyacının giderilmesi için Sağlık Bakanlığı'na yaptıkları taleplerin olumlu karşılandığını belirterek, acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere tam donanımlı 8 yeni ambulansın Siirt'te tahsis edildiğini belirtti.

Ambulansların en kısa sürede gönderileceğini ifade eden Demirkıran, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 "Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonucu ilimizde 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin daha iyi verilmesi için 8 yeni ambulans tahsis edilmiştir. Halen il müdürlüğümüze bağlı toplam 15 acil yardım istasyonu bulunuyor. Şehrimizin nüfusu ve coğrafi yapısı göz önüne alındığında bu ambulansların ne kadar gerekli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. İnsan sağlığı bizim için herşeyden önemlidir. Yeni ambulanslarımızın şimdiden halkımız ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum."