Siirt'te 'Akademik Teşvik Ödül Töreni" yapıldı

Siirt'te 'Akademik Teşvik Ödül Töreni" yapıldı
Siirt'te 'Akademik Teşvik Ödül Töreni" yapıldı
SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörlüğünce, 2013-2014 yıllarında bilimsel araştırma ve uluslararası yayınlarla SİÜ'ya katkı yapan öğretim...

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörlüğünce, 2013-2014 yıllarında bilimsel araştırma ve uluslararası yayınlarla SİÜ'ya katkı yapan öğretim elemanları için ''Akademik Teşvik Ödül Töreni'' düzenlendi.

Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Murat Erman, üniversitelerinin önlisans, lisans ve lisansüstü eğitim konusunda hızlı bir gelişme gösterdiğini söyledi.

Açılan yeni fakülte ve yüksekokullarıyla yurtiçi ve yurt dışında SİÜ'nun rekabet gücünün her geçen gün arttığını belirten Erman, şunları kaydetti:

"Araştırma geliştirme faaliyetleri konusunda da akademik personelimizin performansını arttırmak için büyük çaba harcamaktayız. Merkezi Araştırma Laboratuvarı, Proje Yönetim Ofisi ve Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü gibi birimlerimiz Ar-Ge faaliyetlerimizi arttırmaya büyük fırsatlar sunmaktadır. Bütün bu çalışmalara ek olarak her yıl en fazla yayın yapan akademisyenlerimizi desteklemek amacı ile akademik yayın teşvik ödülü töreni düzenlemekteyiz. Yapılan bu faaliyetler ile üniversitemizin proje ve yayın sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu vesile ile ödül alan akademisyenlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum.''

Konuşmaların ardından, fen bilimleri alanında Prof. Dr. Ömer Şahin, Doç Dr. Cafer Saka, Doç. Dr. Sadin Özdemir ve sosyal bilimler alanında ise Doç. Dr. Cahit Epçaçan, Doç. Dr. Mustafa Kahyaoğlu, Doç. Dr. Fatih Kaya'ya bilimsel anlamda son bir yılda gösterdikleri performanstan ötürü ödül verildi.