Siirt'te arı yetiştiriciliği kursu açıldı

Siirt'te arı yetiştiriciliği kursu açıldı
Siirt'te arı yetiştiriciliği kursu açıldı
SİİRT (AA) - Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğünce arı yetiştiriciliği kursu açıldığı bildirildi.İl Müdürü İzzet Murat, yaptığı...

SİİRT (AA) - Siirt Gıda , Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğünce arı yetiştiriciliği kursu açıldığı bildirildi.

İl Müdürü İzzet Murat, yaptığı açıklamada, arı yetiştiriciliğinin ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Siirt'in de arı yetiştiriciliğinde önde gelen iller arasında olduğunu söyledi.

Bal üreticilerinin daha kaliteli ve daha yüksek verim elde etmeleri için kurs açtıklarını açıklayan Murat, "Bu kursumuza katılan 25 yetiştiriciye bal arıcı ırkları, koloni bireyleri ve düzeni, mevsimsel bakım ve kışlatma, bal üretimi, arı ürünlerinin üretimi, ballı bitkiler ve gezginci arıcılık, ana arı yetiştiriciliği ve arı sağlığı konularında hem teorik hem uygulamalı olarak eğitim veriliyor. Yetiştiricilerimize yönelik kurslarımız devam edecek" dedi.

Murat, kursu başarıyla bitirenlere arı yetiştiriciliği sertifikasının verileceğini dile getirerek, kurs sonunda yetiştiricilerin kovan başı bal üretiminin arttırılması konusunda gerekli bilgilere sahip olacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  ülke

  ,

  eğitim