Siirt'te badminton hakem kursu

Siirt'te badminton hakem kursu
Siirt'te badminton hakem kursu
SİİRT (AA) - Siirt'te badminton hakemi açığını gidermek için açılan kursa 36 kişi katıldı.Türkiye Badminton Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı...

SİİRT (AA) - Siirt'te badminton hakemi açığını gidermek için açılan kursa 36 kişi katıldı.

Türkiye Badminton Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan İmamoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 Eylül Spor Salonunda yapılan kursa 18 ilden 36 kursiyerin katıldığını söyledi.

İmamoğlu, Siirt'te birinci derece kademede antrenörlük kursunu başlattıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Yaklaşık olarak 36 kursiyer katılımımız var. Kursumuza Kayseri, Batman, Diyarbakır , Elazığ, Kilis, Şırnak ve çevre illerinden katılan arkadaşlarımız oldu. Kursumuz çok popüler olmayan bir branş ama burada gördüğüm kadarı ile burada ilgi oldukça fazla. Kursiyer arkadaşlarımız da burada bu işi keyifli bir şekilde yapmaya çalışıyorlar. Bizim buradaki amacımız badminton sporunu yaygınlaştırmaya çalışmak. Bu arada Gençlik İl Spor Müdürlüğümüze, Üniversitedeki hocalarımıza, akademisyen arkadaşlarımız ve rektörümüze teşekkür ediyoruz. Çünkü bu olanaklarımızı sayın il müdürlüğümüz önderliğinde biz bu işi başlattık. Kursumuz ayın 25'ine kadar devam edecektir. Umuyoruz ki buradaki arkadaşlarımız Türk sporuna başarılı sporcular yetiştirsinler ve Türk sporunu daha ileriye götürsünler."