Siirt'te baraj inşaatındaki 5 iş makinesinin yakılması

Siirt'te baraj inşaatındaki 5 iş makinesinin yakılması
Siirt'te baraj inşaatındaki 5 iş makinesinin yakılması
- Siirt Valiliği, Çetin Barajı'nda 5 iş makinesinin yakılması saldırısını terör örgütü PKK mensuplarının gerçekleştirdiğini belirtti

SİİRT (AA) - Çetin HES Barajı inşaatında 5 makinesinin yakılması saldırısını terör örgütü PKK mensuplarının gerçekleştirdiği bildirildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, 22 Temmuz'da Siirt-Şirvan-Dişlinar köyü bölgesinde yapımı devam eden Çetin HES Barajı inşaatında özel firmalara ait 5 aracın yakılması olayıyla ilgili araştırmanın tamamlandığı belirtildi.

Saldırının son dönemde vatandaşın refahı için yapılan devlet ve özel sektör yatırımlarına yönelik eylemlerini artıran PKK/ KCK terör örgütü tarafından gerçekleştirildiğinin tespit edildiği ifade edilen açklamada, şunlar kaydedildi:

"Milli servet niteliğindeki iş makinelerini yakarak, bölgesel yapılan yatırımları engellemeye çalışan terör örgütü, bu hain saldırılarla, masum vatandaşlarımıza ve bölgede yaşayan halka en büyük ihaneti ve zulmü yapmaktadır. Halkımızın huzur ve güveninin sağlanması amacıyla bölgede operasyonsal faaliyetler devam etmektedir."


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  PKK

  ,

  Hidroelektrik Santral

  ,

  sektör

  ,