Siirt'te Bebek Ölümleri İnceleme Kurulu Toplantısı

Siirt'te Bebek Ölümleri İnceleme Kurulu Toplantısı
Siirt'te Bebek Ölümleri İnceleme Kurulu Toplantısı
SİİRT (AA) - Siirt Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu toplantısı yapıldı.İl Halk Sağlığı Müdürü Bahadır Özdemir başkanlığında gerçekleşen toplantıda,...

SİİRT (AA) - Siirt Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu toplantısı yapıldı.

İl Halk Sağlığı Müdürü Bahadır Özdemir başkanlığında gerçekleşen toplantıda, bebek ölümlerinin en aza indirilmesi konusunda alınacak önlemleri görüşüldü.

Toplantıda konuşan Özdemir, Sağlık Bakanlığı 'nca yürütülen "Sağlıkta Dönüşüm Programı" kapsamında bebek ölümlerini ulaşılan seviyeden daha asgari seviyeye çekebilmek için Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu'nun aylık düzenli toplandığını hatırlattı.

Bebek ölümleri konusunda sağlık çalışanlarının hassas olmasını isteyen Özdemir, "Bu toplantıda ilimizde 2015 yılında yaşanan bebek ölümlerini değerlendirdik. Konuyla ilgili sorunlar ve çözüm yolları ele alındı. Bu konuda her kurum  üzerine düşen sorumlulukları tekrar gözden geçirmelidir. Her vaka için ölüm nedenleri, ölümü etkileyen faktörler ve ölümün önlenebilirliği araştırılmalıdır" dedi.

Toplantıya, İl Sağlık Müdürü Serkan Aslan ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter vekili Erhan Özenç ve diğer yetkililer katıldı.