Siirt'te bıldırcın ve üveyik avı 15 Ağustos'ta başlayacak

Siirt'te bıldırcın ve üveyik avı 15 Ağustos'ta başlayacak
Siirt'te bıldırcın ve üveyik avı 15 Ağustos'ta başlayacak
- Siirt Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Hüseyin Gül, Siirt bölgesinde bıldırcın ve üveyik avının 15 Ağustos 2015 tarihinde başlayacağını bildirdi.

SİİRT (AA) - Siirt Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Hüseyin Gül, Siirt bölgesinde bıldırcın ve üveyik avının 15 Ağustos 2015 tarihinde başlayacağını bildirdi.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde genel olarak bıldırcın ve üveyik avının Kurtalan ilçesindeki Garzan Bölgesi ile Şirvan'daki tuz kuyularının bulunduğu bölgede yapıldığını söyledi.

Bıldırcın ve üveyik avının 22 Kasım 2015 tarihinde sona ereceğini ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"1'inci grup kuş olarak adlandırılan bu kuş türleriyle ilgili avlanma sezonunda avcılarımızın dikkatli olmaları gerekiyor. Mutlaka ava çıkacak avcıların ilgili kurumlardan kartlarını alarak ava çıkmaları gerekiyor. Herkes, av hayvanlarının soylarını korumaya yönelik gereken önlemleri almalı ve yasal çerçeveler dahilinde avlanmalıdır. Bunun yanında avcılarımızın avlanma sırasında yangına sebebiyet verebilecek davranışlardan kaçınmaları ve uygun olmayan yerde piknik amaçlı ateş yakmamaları gerekiyor. Basit bir davranış, önüne geçilemeyecek çok büyük ve çok üzücü olaylara neden olabilir."

Gül, yasak avlandığı tespit edilen kişilere gerekli yasal işlemlerin uygulanacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Avcılar

  ,

  ağustos

  ,

  kuş

  ,

  2015