Siirt'te bina asansörleri denetlendi

Siirt'te bina asansörleri denetlendi
Siirt'te bina asansörleri denetlendi
SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi, asansörlü binalarda yapılan denetimlerde can ve mal güvenliği acısından tehlike arz ettiği belirlenen...

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi, asansörlü binalarda yapılan denetimlerde can ve mal güvenliği acısından tehlike arz ettiği belirlenen asansörlerin eksikliklerinin 20 Mart'a kadar tamamlanmaması halinde mühürleneceği duyurdu.

Siirt Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 2014 yılında belediye ile Makine Mühendisleri Odası arasında kentte bulunan asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılması amacıyla imzalanan  protokol kapsamında 241 asansörlü binada kontrol yapıldığı ifade edildi.

Kontrollerde 176 binadaki asansörün can ve mal güvenliği açısından eksikliklerinin tespit edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tehlike arz ettiği belirlenen asansörlerin her hangi bir can ve mal kaybına sebebiyet vermeden ve yurttaşların güvenli asansör kullanmalarını sağlamak amacıyla yapılan kontrollerde eksiklikleri bulunan asansörlerin 20 Mart 2015 tarihine kadar giderilmesi gerekmektedir. Bina sakinlerimizin her hangi bir mağduriyet yaşamaması için binalarında bulunan asansörlerin eksiklerinin giderilmesi için Makine Mühendisleri Odasına başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar eksiklikleri giderilmeyen asansörler müdürlüğümüzce mühürlenecek."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  Asansör

  ,

  BİNA

  ,

  2015