Siirt'te "Bir Kan Bir Fidan" projesi

Siirt'te "Bir Kan Bir Fidan" projesi
Siirt'te "Bir Kan Bir Fidan" projesi
SİİRT (AA) - Siirt'te, Türk Kızılay'ı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın birlikte yürüttüğü "Bir Kan Bir Fidan" projesi kapsamında fidan dikim...

SİİRT (AA) - Siirt'te, Türk Kızılay 'ı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın birlikte yürüttüğü "Bir Kan Bir Fidan" projesi kapsamında fidan dikim töreni yapıldı.

Siirt Üniversitesi Kezer Kampüs alanında gerçekleşen fidan dikim törenine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, burada yaptığı konuşmasında, kampüs alanına "Gönül Elçileri Projesi" ile "Bereket Ormanları'nın oluşturulması çerçevesinde, 248 bin 700 adet fidan dikiminin gerçekleştirildiğini hatırlatarak,  bugün de yaklaşık 4 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirtti.

Tutulmaz, 1 milyon 500 bin fidan dikimi ile ilgili projelerin hazırlandığını ve bu fidanların 2015 yılında dikiminin gerçekleştirileceğini ifade ederek, "Amacımız, Siirt'te yeşil bir kuşak yaratmaktır. Fidanların dikilmesi yetmiyor, bir de bakımı gerekiyor. Dikilen fidanlara gereken bakımın yapılması konusunda gereken hassasiyetin tüm kurum ve kişilerce yerine getirilmesi gerekiyor" dedi.

Türk Kızılay Şube Başkanı Tanık ise bugün Siirt'te 2014 yılında kan bağışında bulunan 3 bin 850 vatandaş adına 3 bin 850 adet fidanın diktiklerini söyledi.

Projenin her yıl devam edeceğini dile getiren Tanık, "Kan veren bir kişi hem can kurtarmış olacak, hem de karşılığında bir fidan dikimine vesile olmuş olacak" ifadesini kullandı.