Siirt'te "Bölgesel Turist Rehberliği Sertifika Programı"

Siirt'te "Bölgesel Turist Rehberliği Sertifika Programı"
Siirt'te "Bölgesel Turist Rehberliği Sertifika Programı"
SİİRT (AA) - Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, "Bölgesel Turist Rehberliği Sertifika Programı" müracaatlarının başladığını bildirdi.Uslu...

SİİRT (AA) - Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, "Bölgesel Turist Rehberliği Sertifika Programı" müracaatlarının başladığını bildirdi.

Uslu yaptığı açıklamada, Turist Rehberleri Birliği tarafından Trabzon ve Şanlıurfa illerinde 17 dilde Bölgesel Sertifika Programı düzenleneceğini belirti.

Siirt'te turist rehberliğinde ciddi bir eksiklik olduğunu belirten Uslu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İlimizde eksikliği hissedilen konulardan birisi olan yerli ve yabancı turistlerin kentimizde kısa süreli ve sadece bilinen belirli yerlerle sınırlı biçimde zaman geçirmesinden hareketle, ilimizin birçok tarihi, kültürel ve doğal güzelliği içinde barındıran zengin potansiyelini anlatacak. Rehberlik ve danışmanlık hizmeti verebilecek, donanımlı kişiler olmayışı bir eksiklik olarak görülmektedir. Başlatılacak olan programın bu eksikliği gidermeye katkıda bulunacağına inanıyorum. Bu eksikliği giderecek olan ve şartları uyan gençlerin müracaat etmelerini tavsiye ediyorum."