Siirt'te cami ve Kur'an kursu açılışı

Siirt'te cami ve Kur'an kursu açılışı
Siirt'te cami ve Kur'an kursu açılışı
- Siirt Valisi Tutulmaz, hayırsever bir iş adamının yaptırdığı cami ve Kur'an kursunun açılışını yaptı.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, hayırsever bir iş adamının yaptırdığı cami ve Kur'an kursunun açılışını yaptı.

İstanbul'da ikamet eden Siirtli iş adamı Mehmet Ekinci'nin, Siirt merkeze bağlı Doluharman Köyünde, babası Abdullah ve annesi Emine Ekinci adına yaptırdığı cami ve kuran kursunun açılışı dualarla yapıldı.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Vali Tutulmaz, Camilerin toplumsal açıdan önemine değindi.

Tutulmaz, Doluharman Köyü mimarisine uygun yapılan caminin yapında emeği geçen hayırsever işadamı Mahmut Ekinci'ye ve köylülere teşekkür etti.

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas ise, iki minareli cami ve Kur'an kursunun bedelinin yüzde 90'lık bir bölümü hayırsever işadamı Ekinci tarafından karşılanırken, geri kalan bölümünün ise köylüler ve Diyanet Vakfı tarafından sağlandığını belirtti.

Kurdela kesiminden önce Vali Tutulmaz, hayırsever iş adamı Ekinci'ye, plaket, Siirt battaniyesi ve bir Marifetname hediye etti.

Tutulmaz, Arvas, İş adamı Ekinci ve ulemalar tarafından caminin kurdelası kesildikten sonra namaz kılındı.

Törene, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, Siirt İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Güldoğan, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, davetliler ve köylüler katıldı.