Siirt'te çiftçileri bilgilendirme toplantısı

Siirt'te çiftçileri bilgilendirme toplantısı
Siirt'te çiftçileri bilgilendirme toplantısı
- Siirt'te, çiftçilerin bilgilenmesi amacıyla "Tarımsal Arazilerin Mülkiyetine İlişkin Uygulama Esasları" bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt'te, çiftçilerin bilgilenmesi amacıyla "Tarımsal Arazilerin Mülkiyetine İlişkin Uygulama Esasları" bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Siirt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Arazi Edindirme Şube Müdürlüğünce il genelinde çiftçilere tarımsal danışmanlık hizmeti veren tarım danışmanlarına yönelik "Tarımsal Arazilerin Mülkiyet Devrine İlişkin Uygulama Esasları" bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Siirt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanununda değişiklik yapan 6537 Sayılı Kanun gereğince; Tarımsal arazilerin satış ve miras yoluyla bölünmesini önlemek amacıyla belirlenen uygulama esasları ile ilgili çiftçileri bilgilendirmek üzere tarım danışmanlarına yönelik mevzuat hakkında sunum yapıldı.

Toplantıda, mevzuat doğrultusunda tarım arazilerinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenen büyüklüklerin altında hislendirilemeyeceği, ifraz edilemeyeceği, pay ve paydaş adedinin artırılamayacağına dikkat çekildi.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  koruma