Siirt'te ÇKS başvuruları 1 Eylül'de başlıyor

Siirt'te ÇKS başvuruları 1 Eylül'de başlıyor
Siirt'te ÇKS başvuruları 1 Eylül'de başlıyor
- Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) yapılacak başvuruların 1 Eylül 2015 tarihinde başlayacağını bildirdi.

SİİRT (AA) - Siirt Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) yapılacak başvuruların 1 Eylül 2015 tarihinde başlayacağını bildirdi.

Murat, yaptığı açıklamada, Tarım Bilgi Sistemi kapsamında ÇKS'ye yapılacak başvuruların 30 Haziran 2016 tarihine kadar süreceğini söyledi.

Sistem ile üretim bilgilerinin kayıt altına alındığını ifade eden Murat, şöyle konuştu:

"Çiftçilerimizin desteklemeler açısından mağdur olmamaları için belirtilen süre içerisinde mutlaka kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Çünkü ÇKS başvurusu olmayan çiftçilerimiz mazot, kimyevi gübre, toprak analizi, yem bitkileri ve prim uygulamaları gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden faydalanamıyor. Bu nedenle Tarımsal Bilgi Sistemi doğrultusunda tarımsal desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin, herhangi bir hak kaybına uğramamaları için 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren il ve ilçe müdürlüklerimize başvuru yapmaları ve ÇKS bilgilerini güncellemeleri gerekiyor." 


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Prim

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  eylül

  ,

  2015

  ,

  kayıt