Siirt'te çok dilli çöp toplama kampanyası

Siirt'te çok dilli çöp toplama kampanyası
Siirt'te çok dilli çöp toplama kampanyası
- Siirt Belediyesince hayata geçirilen kampanya ile Türkçe, Kürtçe ve Arapça anonslar yapılıyor, çöpler müzik yayını eşliğinde toplanıyor

SİİRT (AA) - Siirt'te 3 dilde anonslar ve müzik yayını eşliğinde çöp toplama kampanyası başlatıldı.

Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce başlatılan kampanyada, çöp araçlarında, Türkçe, Kürtçe ve Arapça, "Sizin için çalışıyoruz", "Evsel atıklarınızı, çöplerinizi almaya geldik" ve "Çöplerimizi zamanında çıkaralım" şeklinde anons yapılıyor, müzik çalınıyor.

Çöp atmaya giderken aynı zamanda eğlenen vatandaşlar uygulamadan memnun.

Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yunus Eriş, AA muhabirine, Siirt'te Arap, Türk ve Kürt vatandaşların yaşadığını belirterek, bu nedenle belediye çalışmalarını 3 dilde sürdürdüklerini söyledi.

Başlattıkları temizlik kampanyasında da 3 dilde anonslar hazırladıklarını ifade eden Eriş, "Belirli saatlerde vatandaşlarımızın anons ve müzik yayını yapılan araçlara çöplerini atmalarını sağlıyoruz" dedi.

"Artık vatandaşlar düğüne gider gibi eğlenerek çöp atıyor. Çöp atmak artık eğlenceli hale geldi" diyen Eriş, ilk etapta bir kaç caddede başlattıkları uygulamayı il geneline yaygınlaştırmayı planladıklarını belirtti.

Temizlik personeli Lazgin Tepe, yeni uygulama ile vatandaşların çöp toplama saatlerini dört gözle beklediğini söyledi.

Vatandaşlardan Şükrü Batur da hem eğlendiren hem de temizlik konusunda bilinç artıran uygulamadan memnun olduklarını aktardı.

 


  ETİKETLER:

  Kürtçe

  ,

  Belediye

  ,

  Müzik