Siirt'te engellilere faaliyetlere katılma çağrısı

Siirt'te engellilere faaliyetlere katılma çağrısı
Siirt'te engellilere faaliyetlere katılma çağrısı
SİİRT (AA) - Siirt Engelliler Platformu Başkanı Barış Amcalar, engelli vatandaşları sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmaya davet...

SİİRT (AA) - Siirt Engelliler Platformu Başkanı Barış Amcalar, engelli vatandaşları  sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmaya davet etti.

Amcalar, yaptığı açıklamada, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi'nde engellilere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenleneceğini söyledi.

Faaliyetlerin engelli bireylerin, engellerini aşmayı amaçladığını dile getiren Amcalar, "Siirt Gençlik Merkezi'nde engelli kardeşlerimize yönelik düzenlenecek faaliyetlerin tamamı ücretsizdir. Bu kardeşlerimiz, burada düzenlenecek kurslara, sinema etkinliklerine, kültürel gezilere katılabilir ve bunun yanında da gençlere yönelik projeler hazırlayarak gönüllülük faaliyetlerinde yer alabilirler. Bu faaliyetler, dışarıya çıkamayan engelli kardeşlerimiz başta olmak üzere hepimiz için çok önemli bir fırsattır. Siirt'te bulunan tüm engelli kardeşlerimizi, 'Gençlik Merkezinde Engelleri Aşıyoruz' projesi kapsamında düzenlenecek faaliyetlere mutlaka katılmaya bekliyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  spor

  ,

  sosyal

  ,

  engelli