Siirt'te "Erasmus" projesi

Siirt'te "Erasmus" projesi
Siirt'te "Erasmus" projesi
- Çek Cumhuriyeti'ne, "Erasmus" projesi kapsamında gidecek olan Siirt 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri, Siirt Mustafa Tutulmaz'ı ziyaret etti.

SİİRT (AA) - Çek Cumhuriyeti'ne, "Erasmus" projesi kapsamında gidecek olan Siirt 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi (Sağlık Lisesi) öğrencileri, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ı ziyaret etti.

Vali Tutulmaz, proje ekip sorumlusu ve okul müdürü Şehmus Ertene'den ziyaret ve gezi hakkında bilgi aldı.

Tutulmaz, yaptığı açıklamada, öğrencilerin bir Avrupa ülkesine gitme fırsatını yakalamış olmalarının sevindirici olduğunu belirtti.

Tutulmaz, "Ayrıca Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin Avrupa'daki eğitim-öğretim ve bu alandaki uygulamaları yerinde görerek, ülkemizdeki uygulamalar ile karşılaştırmaları ve olumlu görülen yönlerinin yaygınlaştırmaları bakımından önemlidir" dedi.

Ertene ise, "Okulumuzun 12. sınıfında eğitim gören 30 öğrencimiz, 3 öğretmen nezaretinde Çek Cumhuriyetinde çocuk ölümleri hakkında bilgi edinecekler. Ayrıca, okulumuzun 11. sınıfında okuyan 30 öğrencimiz de, 7-20 Aralık arası Romanya'ya da bir çalışma ziyareti gerçekleştirerek, staj yapmaları sağlanacaktır" şeklinde konuştu.

Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Tutulmaz, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra öğrencileri uğurladı.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay'da hazır bulundu.