Siirt'te "Gelecek Nasıl Bir Din Görevlisi Bekliyor" semineri

Siirt'te "Gelecek Nasıl Bir Din Görevlisi Bekliyor" semineri
Siirt'te "Gelecek Nasıl Bir Din Görevlisi Bekliyor" semineri
- Siirt İl Müftülüğü ve Ensar Vakfı, il genelinde görev yapan din görevlilerine yönelik "Gelecek Nasıl Bir Din Görevlisi Bekliyor" konulu bir seminer düzenledi.

SİRT (AA) - Siirt İl Müftülüğü ve Ensar Vakfı, il genelinde görev yapan din görevlilerine yönelik "Gelecek Nasıl Bir Din Görevlisi Bekliyor" konulu bir seminer düzenledi.

Siirt Üniversitesi merkez konferans salonunda Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde konuşan Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, seminerin hayırlara ve farkındalığa vesile olmasını diledi.

Ensar Vakfı Siirt Şube Başkanı Necmettin Çiçek ise, özelde İlahiyat Fakülteleri ve İmam Hatip öğrencilerinin, genelde tüm gençlerin daha şuurlu, bilgili ve donanımlı yetişmeleri için çalıştıklarını söyledi.

Çiçek, "Bu gençlerin yetişmeleri ve barınmalarında maddi ve manevi her konuda yardımcı olmayı hedef seçmiş, seminer konferans ve sohbetlerle bunu takviye etmeyi en büyük gaye edinmişiz" dedi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Münir Arıkan da, ayetlere dikkat edilmesi gerektiğine işaret etti.

Arıkan, şöyle konuştu:

"Baki kalan bu kubbede hoş sadalar bırakan örnek şahsiyet, örnek mü'min, örnek imam, örnek bir din görevlisi ve ilim erbabı olarak değiştirdiğimiz günleri hep beraber yaşamayı ümit ediyorum."

Seminere, Siirt genelinde görev yapan din görevlileri katıldı.