Siirt'te gelir testi uyarısı

Siirt'te gelir testi uyarısı
Siirt'te gelir testi uyarısı
SİİRT (AA) - Siirt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca (SYDV) gelir testi yaptırılması konusunda vatandaşlar uyarıldı.SYDV'den sorumlu Vali...

SİİRT (AA) - Siirt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca (SYDV) gelir testi yaptırılması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

SYDV'den sorumlu Vali Yardımcısı Bahadır Yörük, gazetecilere yaptığı açıklamada, kamuoyunda "torba yasa" olarak bilinen 6552 Sayılı Kanun kapsamında bazı borçların yeniden yapılandırılması çerçevesinde cezalı duruma düşen yeşil kart sahibi vatandaşlara borçlarını yapılandırma fırsatı verildiğini hatırlattı.

Vatandaşların mağdur olmaması için kendilerine tebligat yapılmasını beklemeden gelir testi başvurusu yapmaları gerektiğini ifade eden Yörük, şunları söyledi:

"Genel Sağlık Sigortası borçlularından hiç gelir testi yaptırmamış olanlara öncelikle yeni bir hak tanındı. Gelir testine hiç gitmemiş olan kişiler SYDV'ye başvurup gelir testi yaptırarak gelir seviyelerini tescil başlangıç tarihinden itibaren güncelleyebilirler. Test yaptıranlar, eğer en düşük gelir grubunda ise hiç prim ödemeyecekleri gibi onların birikmiş borçları da silinecektir."