Siirt'te gençlere ücretsiz kurs

Siirt'te gençlere ücretsiz kurs
Siirt'te gençlere ücretsiz kurs
SİİRT (AA) - Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce geçlere yönelik açılacak ücretsiz kültür, sanat ve eğitim destek kurslarının 2. dönem...

SİİRT (AA) - Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce geçlere yönelik açılacak ücretsiz kültür, sanat ve eğitim destek kurslarının 2. dönem kayıtlarının başladığı bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İrfan Tekin, gazetecilere yaptığı açıklama, kurslardan 13-29 yaş arasındaki gençlerin ücretsiz yararlanacağını söyledi.

Gençleri sosyal , kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek amacıyla 23 branşta kurs açılacağını ifade eden Tekin, şunları söyledi:

"Kurslarımızda YGS, KPSS, ney, yan flüt, gitar, keman, bağlama, halk oyunları, tiyatro, koro, masa tenisi, satranç, mangala, ebru, hat, Osmanlıca, tezhip, çini işlemeciliği, ahşap boyama, diksiyon, resim, İngilizce, bilgisayar branşlarında eğitim verilecek. Gençlerimizi ücretsiz kurslarımıza katılmaya ve boş zamanlarını daha iyi ve daha sağlıklı bir şekilde değerlendirmeye bekliyoruz."

Tekin, kursları başarıyla tamamlayanlara  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verileceğini kaydetti.