Siirt'te "Gençliğini Uyuşturma" paneli

Siirt'te "Gençliğini Uyuşturma" paneli
Siirt'te "Gençliğini Uyuşturma" paneli
SİİRT (AA) - Genç Memur-Sen Siirt İl Temsilciliği'nce, "Gençliğini Uyuşturma" panel düzenledi.Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans...

SİİRT (AA) - Genç Memur-Sen Siirt İl Temsilciliği'nce, "Gençliğini Uyuşturma" panel düzenledi.

Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda, Genç Memur-Sen Siirt İl Temsilciliği,İl Emniyet Müdürlüğü, Siirt Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortak yapılan "Gençliğini Uyuşturma" paneline ildeki lise öğrencileri ve kamu kurum temsilcileri katıldı.

Panelin açılış konuşması yapan Genç Memur-Sen Siirt Temsilcisi Selçuk Yılmaz, Genç Memur-Sen'in özlenen ve beklenen neslin dirilişinin müjdecisi olarak yola çıktığını söyledi.

"İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Çağın Soylu Gençliği" sloganı ile 81 ilde, Türkiye 'nin en büyük sivil toplum kuruluşunun bünyesinde, çağın koşullarına uygun çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Uyuşturucunun gençler üzerindeki etkisi, bağımlılığın zararları ve son dönemde yaygın olan sentetik uyuşturucuyu dikkat çekip farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Madde bağımlılığına ve bunun toplumsal yönden oluşturduğu yıkımlara karşı gençliğin dikkatini çekmek istiyoruz. Bu yönde çeşitli etkinliklerimiz olacak ve bu panele benzer konferanslarımız devam edecektir."

Medeniyetlerinin gençliğe ve gençlerin yetiştirilmesine her zaman önem verdiğini belirten Yılmaz, "Çünkü gençler, her zaman bir milletin geleceğinin teminatı olmuştur. Unutmamalıyız ki çağ açıp, çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet de, İstanbul 'u fethettiğinde 21 yaşındaydı. Unutmayalım ki bir neslin geleceğini bir önceki nesil belirler gençlerini iyi yetiştiren bir milletin istikbali daima aydınlık olacaktır" dedi.

Moderatörlüğünü Siirt Eğitim-Bir-Sen İl Başkan vekili Zekeriya Batur'un yaptığı panele, Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. İrem Hamamcıoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ve polis memuru Nurettin Gümüş konuşmacı olarak katıldı.

 Panelde yapılan sunumlar la da uyuşturucu maddenin tehlikeleri anlatıldı.