Siirt'te gıda denetimleri artırıldı

Siirt'te gıda denetimleri artırıldı
Siirt'te gıda denetimleri artırıldı
- Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet Murat, ramazan ayı dolayısıyla gıda denetimlerini arttırdıklarını bildirdi.

SİİRT (AA) - Siirt  GıdaTarım  ve Hayvancılık Müdürü İzzet Murat, ramazan ayı dolayısıyla gıda denetimlerini arttırdıklarını bildirdi.

Murat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüketicilerin daha sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmeleri için Ramazan ayı dolayısıyla gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimleri artırdıklarını söyledi.

Gıda denetimlerinin aralıksız süreceğini ifade eden Murat, "Bizim önceliğimiz, tüketicilerimizin Ramazan ayında da sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşması ve sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesidir. Biz de bu amaçla fırın, pastane ve toplu tüketim yerleri başta olmak üzere, tüm gıda işletmelerine yönelik gıda denetimlerimizi artırdık. Yaptığımız denetimlerde vatandaşlarımızın sağlığını tehlikeye sokan herhangi bir belirtiyle karşılaştığımız zaman gerekli tüm yasal işlemlerimizi kullanmaya devam edeceğiz. Gıda işletmelerimizden talebimiz, tüketicilerimizin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmasıdır" şeklinde konuştu.

Murat, vatandaşların karşılaştıkları sorunları "Alo Gıda 174" hattına bildirmelerini beklediklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  zaman