Siirt'te girişimcilik kursu

Siirt'te girişimcilik kursu
Siirt'te girişimcilik kursu
SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile KOSGEB Siirt Hizmet Merkez Müdürlüğü'nce düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan...

SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile KOSGEB Siirt Hizmet Merkez Müdürlüğü'nce düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

STSO Başkan vekili Nedim Kuzu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl düzenlenen ilk girişimcilik kursuna 25 kişinin katıldığını belirterek, kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikalarının verildiğini söyledi.

Yeni iş yeri açmak isteyenlerin KOSGEB'in sunduğu imkanlardan faydalanması gerektiğini ifade eden Kuzu, "Bugüne kadar ilimiz genelinde 900 kişiye girişimcilik kursu verildi. Bu kursları başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan tüm girişimcilerimizin KOSGEB'in sunduğu imkanlardan faydalanmasını istiyoruz. KOSGEB, yeni iş yeri açanlara 30 bin liralık hibe, 70 bin liralık da geri ödemeli destek sunuyor. Bu da girişimcilerimizin yeni iş yerleri açmaları için çok önemli bir fırsattır" dedi.

Kuzu, Mart ayında KOSGEB Siirt Hizmet Merkez Müdürlüğü ile Siirt Çalışma ve İş Kurumu işbirliğiyle yeni bir girişimcilik kursunun daha açılacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  sanayi

  ,

  ,

  başkan

  ,

  hizmet

  ,

  iş yeri