Siirt'te hastaların yardımına Mehmetçik yetişti

Siirt'te hastaların yardımına Mehmetçik yetişti
Siirt'te hastaların yardımına Mehmetçik yetişti
- Şirvan ilçesinde kar nedeniyle yolu kapanan köyde mahsur kalan hamile kadınla bir bebek askeri helikopterle hastaneye ulaştırıldı

SİİRT (AA) - Şirvan ilçesinde kar yüzünden yolu kapanan köyde mahsur kalan hamile kadınla bir bebek askeri helikopterle hastaneye yetiştirildi.

Alınan bilgiye göre, kar dolayısıyla yolu ulaşıma kapanan Elmadal köyündeki hamile kadın Nazime Batur'un (30) doğum sancısı başladı, Özpınar köyünde ise bir yaşındaki bebek İsmail Utkucu havale geçirdi. Batur ve Utkucu'nun yakınları da bunun üzerine durumu Siirt Valiliği'ne bildirdi.

Valisi Mustafa Tutulmaz'ın talimatı üzerine 3. Komando Tugay Komutanlığı'na ait bir askeri helikopter ve 112 Acil Servis ekibi, hastaların bulunduğu köye ulaştı.

Hastalar, köyde yapılan ilk müdahalenin ardından helikopterle Siirt Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı. Tedavi altına alınan kadın ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Vali Tutulmaz, yapılan önemli iki operasyonla İsmail bebek ile Nazime Batur'u hastaneye ulaştırdıklarını söyledi.

Mehmetçik'in Siirt'te hasta kurtarmaya devam ettiğini belirten Tutulmaz, " Gece gündüz demeden zor şartlar altında halkımıza hizmet veren başta Tugay Komutanımız Halil Soysal'ın şahsında tüm güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ederim. Mehmetçiklerimiz her koşulda vatandaşımızın yanında olmaya devam edecek" dedi.