Siirt'te hava kirliliği uyarısı

Siirt'te hava kirliliği uyarısı
Siirt'te hava kirliliği uyarısı
SİİRT (AA) - Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Edip Alan, uygun olmayan kömürlerin depolanması ve satılmasının engellenmesine yönelik...

SİİRT (AA) - Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Edip Alan, uygun olmayan kömürlerin depolanması ve satılmasının engellenmesine yönelik denetimlerinin devam ettiğini belirtti.

Alan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava kirliliğinin önüne geçilmesi için vatandaşlara uyarıda bulunarak, kaliteli ve usulüne uygun kömürlerin kullanmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaloriferlerin ateşleyici belgesi olan kişilere yaktırılması gerektiğini ifade eden Alan, şunları kaydetti:

"Satış yerlerinde uygun olmayan kömürlerin depolanmasının ve satılmasının engellenmesi için gerekli denetimlerimiz devam ediyor. Hava kirliliğinin önüne geçmek için herkesin duyarlı olması gerekiyor. Denetimlerde uygun olmayan kömürler bulunması halinde gerekli cezai işlemler uygulanacak. Bununla beraber alınan bütün tedbirlere rağmen uygunsuz kömür kullanan ve hava kirliliğine sebep olan konutlarda oturanlardan fiilin işlenmesine sebep olan her bağımsız bölüm için 2872 Sayılı Çevre Kanunun ilgili maddesi gereğince gerekli işlemler yapılacak."


    ETİKETLER:

    çevre

    ,

    Hava