Siirt'te İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi

Siirt'te İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi
Siirt'te İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi
- Siirt'te Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ) İl Müdürlüğü koordinasyonunda çalışan personele, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

SİİRT (AA) - Siirt'te Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ) İl Müdürlüğü koordinasyonunda çalışan personele, sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Dicle EDAŞ Siirt İl Müdürlüğü'nde "Sıfır Kaza, Sağlıklı Çalışma" sloganıyla İş Güvenliği Uzmanı Serhat Mirkan ve İş yeri Hekimi Dr. M.Siraç Öztoprak, iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde müdürlükte çalışan 141 saha ve büro personeline eğitim verdi.

Verdikleri eğitimle ilgili açıklama yapan Mirkan, eğitim çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini ve bu eğitimleri her yıl 6331 sayılı yasa gereği düzenlediklerini belirtti.

Mirkan, "Gerek sahada, gerekse büroda yoğun olarak çalışan personelin sağlığı ve güvenliği her şeyden önemli. Eğitim sırasında sahada ve büroda çalışan personele iş sağlığı ve güvenliği kültürü, ofis ergonomisi, güvenlik ve sağlık işaretleri, elektrik işlerinde iş sağlığı güvenliği, kişisel koruyucu donanım, acil durum planı, elektrik çarpmaları ve ilk yardım ile yangın eğitimi konularında bilgiler aktardık" diye konuştu.