Siirt'te izinsiz gösteri

Siirt'te izinsiz gösteri
Siirt'te izinsiz gösteri
- Ankara'daki terör saldırısını bahane ederek yolları barikatlarla kapatmak isteyen göstericilere polis müdahale etti

SİİRT (AA) - Siirt'te,  Ankara 'daki terör saldırısını bahane ederek, izinsiz gösteri düzenleyen gruplara müdahale edildi.

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden TCDD Adana  Müdürlüğü çalışanı Rıdvan Akgül'ün cenazesi, yakınları tarafından Şeyh Musa Mezarlığı'na getirilerek, burada defnedildi.

Cenazenin toprağa verilmesinin ardından Çal, Sakarya ve Dumlupınar mahallelerinde toplanan yüzleri maskeli gruplar, yolları barikatlarla kapatmak istedi.

Olay yerine gelen ve dağılmaları yönünde uyarıda bulunan güvenlik güçlerine taş ve molotofkokteylleriyle saldıran gruplara polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Ara sokaklara kaçan göstericilerin attığı molotofkokteyllerinin isabet ettiği ve hasar gören bazı yerleri ile araçlar, TOMA ile söndürüldü. 

Ülkü Mahallesi'nde ise teröristlerin polis ekiplerine uzun namlulu silahlarla saldırmaları üzerine olay yerine özel harekat timleri sevk edildi.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonda ölen ve yaralanan olmazken, polis araçlarından vatandaşların can güvenliği için pencerelere yaklaşmamaları yönünde anonslar yapıldı.

Polis ekipleri mahallelerde güvenlik önlemi aldı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Ankara

  ,

  TOMA

  ,

  tcdd

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  Gösteri

  ,

  müdahale

  ,

  sakarya