Siirt'te kadın çiftçilere eğitim

Siirt'te kadın çiftçilere eğitim
Siirt'te kadın çiftçilere eğitim
SİİRT (AA) - Siirt'te, kırsal alanda yaşayan kadın çiftçilerin kalkınmada daha aktif rol almasını sağlamak amacıyla verilen eğitimlerin devam ettiği...

SİİRT (AA) - Siirt'te, kırsal alanda yaşayan  kadın  çiftçilerin kalkınmada daha aktif rol almasını sağlamak amacıyla verilen eğitimlerin devam ettiği bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat, yaptığı açıklamada, eğitimleri  Aile  ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Ziraat Odaları Birliğiyle gerçekleştirdiklerini belirterek, eğitimlerin il genelinde yaygınlaştırılacağını söyledi.

İşbirliği protokolü kapsamında merkeze bağlı Gökçebağ Beldesi'ndeki kadın çiftçilere de eğitim verdiklerini belirten Murat, "Eğitimlerimizde kırsalda yaşayan kadınlara tarımsal konuların yanı sıra cinsiyet eşitliği, kadın hak ve özgürlükleri gibi konularında da eğitim veriliyor. Eğitimlerde, kadınların günlük hayatta kullanabilecekleri pratik bilgiler de veriliyor" ifadelerini kullandı.

Murat, eğitimlerde kurumlarıyla birlikte birlikte protokolde yer alan diğer kurumların da yer aldığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Tarım

  ,

  Pratik

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal