Siirt'te kan bağışında artış

Siirt'te kan bağışında artış
Siirt'te kan bağışında artış
SİİRT (AA) - Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, kan bağışında bulunanların sayısının her geçen gün arttığını bildirdi.Tanık, AA...

SİİRT (AA) - Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, kan bağışında bulunanların sayısının her geçen gün arttığını bildirdi.

Tanık, AA muhabirine, Siirt Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı kan bağışı kampanyalarıyla bağışçı sayısını önemli derecede arttırdığını söyledi.

Kan bağışının insan yaşamı için bir armağan olduğunu belirten Tanık, "Her yıl çok sayıda insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. İlimizde üniversite öğrencilerinin başlattığı kampanyalar olmak üzere, düzenlenen kan bağışı kampanyaları sayesinde bağışçı sayımızda artış gözleniyor" dedi.

Tanık, kan bağışının acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatarak, vatandaşların düzenli olarak kan bağışında bulunmalarını beklediklerini kaydetti.