Siirt'te kar yağışı

Siirt'te kar yağışı
Siirt'te kar yağışı
- Etkili olan kar nedeniyle 200 köy yolu ulaşıma kapandı

SİİRT (AA) - Siirt'te etkili olan kar nedeniyle 200 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.

Siirt'e mevsimin ilk karı yağdı. Gece başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden yağış nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

Kar, kent merkezinin yanı sıra Kurtalan, Baykan, Eruh, Tillo, Şirvan ve Pervari ilçelerinde de etkili oldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gündoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devam eden kar yağışı nedeniyle 200 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Özelikle Eruh, Şirvan ve Pervari ilçelerinde yağıştan köy yollarının olumsuz etkilendiğini ifade eden Gündoğan, kapanan yolların açılması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

"Sabah saatlerinden bu yana ekiplerimizin yol temizleme ve yolda kalan araçları kurtarma çalışmaları sürüyor" diyen Gündoğan, ekiplerin bölgede hazır beklediğini belirtti.

Gündoğan, Cevizlik bölgesi güzergahındaki tüm köylerin yollarının kapalı olduğuna işaret ederek "Ekiplerimiz yolda mahsur kalan vatandaşların da imdadına yetişmeye çalışıyor. Yolların büyük bir kısmının bugün açılmasını beliyoruz" diye konuştu.

- Siirt-Kurtalan karayolunda heyelan

Sabah saatlerinde toprak kayması yüzünden kapanan Siirt-Pervari ve Eruh-Şırnak yolunun açılması için Karayolları 94. Şube Şefliği ekiplerince başlatılan çalışma sürüyor.

Siirt-Kurtalan karayolunun 25. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan yolda karla mücadele ekiplerince yapılan çalışma sonucu trafik tek şeritten kontrollü şekilde sağlanmaya başladı.