Siirt'te "Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı" koordinasyon toplantısı

Siirt'te "Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı" koordinasyon toplantısı
Siirt'te "Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı" koordinasyon toplantısı
- Siirt'te, "Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı" kapsamında oluşturulan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt'te, "Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı" kapsamında oluşturulan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi.

Sirt Valiliği toplantı salonunda, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda, Trafik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumda eylem planın tüm yönleri masaya yatırıldı.

Vali Yardımcısı Taşkın, yaptığı konuşmada, Vali Mustafa Tutulmaz'ın talimatları doğrultusunda ilde yaşanan trafik sorunlarına çözüm üretme ve trafik kazalarının önlenmesine ilişkin kararları görüşmek için toplandıklarını belirtti.

Taşkın, "Trafik kazalarını azaltmak, katılımcı kuruluşların katkı ve destekleriyle yeni tedbirler alınmasını sağlamak amacıyla trafik eylem planında sorumlu kuruluşların daha etkin rol almasını sağlayacak tedbirler eylem planında yer alacak" dedi.

Toplantıda,  Trafik güvenliğine yönelik Siirt'te yapılan denetim, eğitim faaliyetleri, kaza istatistikleri, trafikte sürücülerin en önemli kaza nedenlerinden olan aşırı hız, alkollü araç kullanma, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve seyir halinde cep telefonu ile görüşme ihlallerini yapmamaları, alınan tüm tedbirlere rağmen oluşan trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaları en aza indiren emniyet kemeri takma ile kask kullanma alışkanlığının vatandaşlar tarafından benimsenmesinin önemine vurgu yapıldı.

Toplantı, soru-cevap ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

Toplantıya, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan kurul üyeleri katıldı.